A - klasa - Mamy Awans !

Mamy Awans !

W sobotę 26 maja, seniorzy MGKS Moto-Jelcz Oława rozgrywali swoje spotkanie z Orłem Marszowice na własnym stadionie, jednak nie w roli gospodarza.

Początek był dosyć spokojny, obie ekipy sprawdzały się nawzajem nie forsując tempa, przez co nie było zbyt wielu akcji podbramkowych, a gra toczyła się raczej w środkowej części boiska. Wynik spotkania otworzył Mateusz Dobkowski, po podaniu Jakuba Kulczyckiego w 22 minucie. Chwilę później z dystansu uderzał Skorłutowski, jednak bramkarz Orła dał radę obronić ten atomowy strzał. W 41 minucie Dobkowski trafił na 2-0 po dobrym podaniu Skorłutowskiego i indywidualnej akcji, świetnie trafił sprzed pola karnego. Chwilę później Mateusz mógł świętować hat-tricka po bombie z kilkunastu metrów, bramkarz mógł tylko patrzyć jak piłka ląduje w siatce. W drugiej połowie, ładnie rzut rożny rozegrali zawodnicy Moto-Jelcza, po podaniu od Krzysztofa Walisia, Jakub Skorłutowski zawinął piłkę w długi róg bramki na 4-0. W 58 minucie padła bramka dla Orła, po błędzie debiutującego w pierwszej drużynie Adriana Leśkiewicza, ale sędzia wcześniej zauważył przewinienie „gospodarzy” i nie uznał gola. Po wznowieniu gry, dobrze pod bramką Marszowic znalazł się kapitan zespołu Kasper Morawski, po jego strzale z woleja padła kolejna bramka. W samej końcówce meczu, błąd w obronie spowodował, że Artur Gancarczyk znalazł się w idealnej sytuacji, którą wykorzystał bezbłędnie kończąc strzelanie w tym meczu.

Orzeł Marszowice 0-6 KS Oława 26.05.2018 r. godz. 16:00

Trener: Jarosław Fliśnik

1.Adrian Leśkiewicz, 4.Krzysztof Waliś (17.Mateusz Prusak 56’), 5.Jakub Skorłutowski , 8.Kacper Makowski (2.Andrzej Gancarczyk 56’), 9.Karol Nikodem (7.Maciej Sobota 46’), 10.Kasper Morawski © , 11.Paweł Bekieszczuk, 14.Łukasz Anklewicz, 15.Jakub Kulczycki (2.Andrzej Gancarczyk 56’), 16.Tomasz Watral (13.Jakub Pożarycki 58’), 18.Mateusz Dobkowski (3.Artur Gancarczyk 58’)

Autor tekstu: Michał Niedźwiedź