Zimny prysznic dla drużyny juniorów młodszych.

W Sobotę 23 września 2017, drużyna Juniorów Młodszych KS Oława, zmierzyła się we Wrocławiu z FC Wrocław Academy.

Od samego początku spotkania, dominowali Wrocławianie. Mieli kilka dogodnych sytuacji, na które nasi zawodnicy nie byli wstanie odpowiedzieć. W 24 minucie po strzale sprzed pola karnego, piłka odbiła się od słupka, a następnie Marek Miziniak skierował ją do pustej bramki. Ten gol uspokoił grę. Kilka minut później Damian Makowski dostał świetną piłkę od kolegi z drużyny, jednak w sytuacji oko w oko z bramkarzem, ‘Maku’ strzelił obok prawego słupka. Ta niewykorzystana okazja jeszcze bardziej podbiła gości i skończyło się to bramką do szatni. Na przerwę MGKS schodził z wynikiem 2-0. Po wznowieniu gry znowu lepiej grali gospodarze. W 46 minucie po świetnym rajdzie skrzydłem, Jakub Darkaczewski dorzucił w pole karne i Ignacy Jakiel podwyższył na 3-0. W między czasie mieliśmy jeszcze rzut wolny, którego nie wykorzystał Maku, próbował chytrego uderzenia z kozłem, ale nawet to nie dało nam chociaż nadziei na dobry rezultat. W 60 minucie zakotłowało się w polu karnym Michała Rzemykowskiego i po kilku strzałach, w końcu padł gol na 4-0. Po nieporozumieniu gospodarzy, mieliśmy rzut wolny pośredni w polu karnym FC Wrocław Academy, ale po podaniu do Mateusza Świerczyńskiego, ten nie trafił w bramkę. Już w ostatnich sekundach spotkania, Jakub Kozłowski uderzył bardzo mocno z boku i piłka po odbiciu od poprzeczki trafiła po raz 5 do naszej bramki. Sędzia zaraz po tej sytuacji zakończył spotkanie. Warto wspomnieć, że drużyna FC Wrocław Academy współpracuję ze szkołą SMS Wrocław i grają tam najlepsi piłkarze w swoim wieku. Często nawet spoza okolic Wrocławia. Przed naszymi zawodnikami, już w następnej kolejce czeka kolejny ciężki mecz, ponieważ do Oławy przyjeżdża drużyna Chrobrego Głogów. Zapraszamy w Sobotę 30 września o godzinie 11:00 na stadion przy ulicy Sportowej w Oławie.

Skład FC Wrocław Academy

Trener: Dariusz Kamiński

12.Ignaczy Marciniak, 4.Dominik Chmielowski, 6.Szymon Knyrek (39.Piotr Michalewski 65’), 7.Marek Miziniak (71.Jakub Więckowski 70’), 9.Kamil Ławniczak (99.Jakub Kozłowski 73’), 16.Ignacy Jakiel (31.Maciej Marciniszyn 75’), 18.Kacper Siekanowicz, 22.Alan Antas ©, 53.Dawid Maćkowski, 68.Dawid Trelka, 70.Jakub Dekarczewski (88.Michał Kamiński 74’)

Skład KS Oława

Trener: Andrzej Leszczyński

1.Michał Rzemykowski, 2.Mateusz Świerczyński, 4.Wojciech Kaniewski (8.Alan Moroz 70’), 5.Rafał Węglarowicz, 7.Łukasz Mazepa, 9.Konrad Gąsiorowski (23.Dawid Boratyński 55’), 10.Rafał Dalecki, 11.Damian Makowski, 15.Wojciech Solarski ©, 16.Jakub Boczuła (19.Jakub Forenc 60’), 21.Kamil Gradzik

Żółte kartki: Dominik Chmielewski 51’ – Konrad Gąsiorowski 51’

Bramki: Marek Miziniak 24’ , Ignacy Jakiel 40’ 46’ , Kamil Ławniczak 60’ , Jakub Kozłowski 80’

Autor tekstu: Michał Niedźwiedź