Seniorzy A-klasa. Łatwe zwycięstwo 10:0 z LZS Solniki Małe

W niedzielę 24 września 2017r., zawodnicy MGKS Moto-Jelcz Oława, podejmowali na własnym stadionie LZS Solniki Małe w ramach III grupy wrocławskiej A klasy

Nasi zawodnicy od samego początku narzucili swój styl gry i dominowali na boisku. Już w pierwszych minutach, Mateusz Dobkowski starał się dorzucić piłkę partnerom, ale żaden z nich nie dał rady wykorzystać tych sytuacji. Już w 7 minucie, po dobrym dryblingu, z dystansu uderzył Paweł Bekieszczuk i zdobył imponującą bramkę. Drugiego gola strzelił Karol Nikodem po dobrym podaniu Jakuba Kulczyckiego. W międzyczasie, Solniki stworzyły sobie wyśmienitą sytuację, ale nie dał rady jej wykończyć napastnik gości Aleksander Doliński. Na przerwę schodziliśmy ze skromnym 2-0, chociaż mogło paść dużo więcej bramek. Już po wznowieniu gry w drugiej połowie, świetny strzał z dystansu oddał Maciej Sobota. Po celnym strzale w okienko bramki Patryka Golimowskiego było już 3-0. Oławianie złapali wiatr w żagle i już kilka chwil później, kolejną bramkę dołożył Mateusz Prusak, po dobrej akcji i asyście Pawła Bekieszczuka. Następnego gola strzelił obrońca drużyny gości, po dobrym dośrodkowaniu Kaspra Morawskiego. Zaraz po tym golu, Mateusz Prusak zdobył swoją drugą bramkę. W 73 minucie meczu dobrą akcję wykreował wprowadzony chwilę wcześniej Mateusz Żygadło, który podał do Macieja Soboty, a ten pewnie podwyższył nasze prowadzenie na 7-0. W 76 minucie, sędzia podyktował rzut wolny za faul na jednym z zawodników MGKS Moto Jelcz Oława i po dośrodkowaniu Mateusza Prusaka, było już 8-0, a strzelenie bramki świętował Wojciech Czerniak. Przez kolejne minuty trwała walka z czasem, aby odnieść dwucyfrowe zwycięstwo. Osiągnęliśmy je, a przyczynili się do tego Jakub Skorłutowski, który pokonał bramkarza przymierzając z rzutu wolnego i w 86 minucie Mateusz Żygadło również trafił do bramki ustalając wynik meczu na 10-0 dla Oławy. Po tym imponującym zwycięstwie, nasz klub zajmuję obecnie 1 miejsce w tabeli, a w następnej kolejce, podopieczni Jarosława Fliśnika zmierzą się w Minkowicach Oławskich z tamtejszą drużyną Huraganu Minkowice. Zapraszamy w przyszłą niedzielę o godzinie 11:00.

Skład KS Oława

1.Piotr Kosecki, 2.Maciej Sobota, 7.Jakub Mańkowski (3.Krzysztof Waliś 55’), 8.Kacper Makowski, 9.Karol Nikodem, 10.Kasper Morawski ©, 11.Paweł Bekieszczuk (17.Mateusz Żygadło 65’), 13.Jakub Pożarycki, 14.Łukasz Anklewicz (5.Jakub Skorłutowski 60’), 18.Mateusz Dobkowski (16.Mateusz Prusak 46’) ,20.Jakub Kulczycki (6.Wojciech Czerniak)

Skład LZS Solniki Małe

Trener: Przemysław Kwiecień