Kolejne zwycięstwo w A klasie.

Kolejne zwycięstwo.

Drugiego czerwca na stadionie OCKF przy ulicy Sportowej w Oławie, pewny awansu MGKS "Moto-Jelcz" Oława, podejmował drużynę ze środka tabeli.

Goście z Dobroszowa już w drugiej minucie spotkania, pokonali Piotra Koseckiego, jednak sędzia nie zauważył wcześniejszego faulu na Tomaszu Watralu i mimo protestów naszych zawodników uznał bramkę. Po szybkim ciosie gości, oławianie poderwali się do ataku , jednak swoich sytuacji nie wykorzystał Karol Nikodem oraz Mateusz Dobkowski, któremu po świetnym rajdzie dogrywał Jakub Mańkowski.

W 20 minucie, za nie trafioną sytuację 1 na 1 z bramkarzem, zrehabilitował się Karol Nikodem po sprincie od połowy boiska, w ostatniej chwili trącił piłkę wślizgiem i wyrównał na 1-1. W 31 minucie dobrze grający tego dnia Karol Nikodem został sfaulowany w polu karnym, a „jedenastkę” na bramkę zamienił kapitan drużyny, Kasper Morawski. Już w doliczonym czasie gry, źle spod bramki wybijał Jakub Pożarycki, prosto pod nogi rywala, który przed przerwą trafił na 2-2. W przerwie trener oławskiej ekipy wytłumaczył swoim zawodnikom, że ich gra mu się nie podoba, a efekty tej rozmowy było widać, już 2 minuty po rozpoczęciu drugiej połowy, kiedy Mateusz Dobkowski świetnym rajdem szedł ze skrzydła i trafił sprzed pola karnego na 3-2. W 60 minucie znowu „gwiazda” popisał się kilkoma zwodami po czym ponownie trafił, tym razem na 4-2. W między czasie mieliśmy kilka okazji, jednak nie udało się ich wykorzystać. Strzelanie w tym meczu zakończył Artur Gancarczyk uderzając głową, po dośrodkowaniu wprowadzonego wcześniej Jakuba Skorłutowskiego.

KS Oława 5-2 Dobroszów 02.06.2018r. godz. 17:00

Trener: Jarosław Fliśnik

1.Piotr Kosecki, 2.Wiktor Gajdek (4.Krzysztof Waliś 50’), 3.Artur Gancarczyk , 7.Jakub Mańkowski (5.Jakub Skorłutowski 55’), 9.Karol Nikodem , 10.Kasper Morawski © (15, Jakub Kulczycki 60’), 11.Paweł Bekieszczuk, 13.Jakub Pożarycki, 16.Tomasz Watral, 17.Matuesz Prusak, 18.Mateusz Dobkowski (6.Wojtek Czerniak 65’)

autor tekstu: Michał Niedźwiedź