Juniorzy Młodsi nadal niepokonani u siebie.

Podopieczni Andrzeja Leszczyńskiego w ubiegłą niedzielę, pokonali drużynę Górnika Wałbrzych, po bardzo zaciętym spotkaniu.

Od pierwszych minut widowiska, widać było, że obie drużyny będą walczyć o komplet punktów. Można powiedzieć, że w ilości dobrych sytuacji do zdobycia gola, dominowali goście. Przejezdni, już w pierwszej połowie mieli kilka wyśmienitych sytuacji, ale świetnie spisywała się nasza defensywna formacja. KS nie pozostawał bez swoich szans. Kilka akcji zmarnował Konrad Gąsiorowski, który zaliczył tego dnia jeden ze słabszych występów. Do przerwy, największymi bohaterami meczu byli obydwaj bramkarze. Po wznowieniu gry w drugiej połowie, lepiej prezentował się KS. Przewaga była na tyle duża, że w ok. 50 minucie po strzale z dystansu jeden z napastników zdobył gola. Ten gol, zdecydowanie podłamał zawodników z zachodniej części Dolnego Śląska. Ich akcje, były mniej groźne niż w pierwszej części gry, ale nasz bramkarz musiał mieć się na baczności. W 57 minucie, Bartosz Okupny, świetnie uderzył z rzutu wolnego, jednak fenomenalną interwencją popisał się Michał Rzemykowski, który był w tym meczu pewnym oparciem oławian. Do końca spotkania MGKS miał jeszcze swoje sytuacje, ale nie udało się podwyższyć ostatecznego rezultatu. Na ostatni rzut rożny, bramkarz ekipy przegrywającej pobiegł w pole karne przeciwników. Nasi obrońcy opanowali piłkę i dostarczyli ją wysuniętemu lekko do przodu Mateuszowi Świerczyńskiemu, który nie trafił jednak do pustej bramki z połowy boiska. Mecz w dobrym humorze zakończyli „zielono-biali” i długo świętowali po tym, nie ma co ukrywać, ciężkim meczu.

Skład MGKS 1945 Oława

Trener: Andrzej Leszczyński

12.Michał Rzemykowski, 3.Rafał Węglarowicz, 4.Wojciech Kaniewski, 5.Wojciech Solarski ©, 7.Łukasz Mazepa, 10.Rafał Dalecki, 11.Kamil Gradzik (14.Dominik Kula), 11.Damian Makowski (17.Dominik Woźniak), 16.Jakub Boczuła (20.Jakub Forenc ), 19.Konrad Gąsiorowski (28.Dawid Boratyński), 22.Mateusz Świerczyński

Skład Górnika Wałbrzych