Seniorzy zdobywają kolejne łatwe zwycięstwo.

W niedzielę, 6 listopada klub MGKS Oława 1945 podejmował na własnym obiekcie Spartę Wrocław w ramach 11 kolejki III grupy Wrocławskiej klasy A.

Drużyna prowadzona przez trenera Jarosława Fliśnika, była stawiana w tym meczu w roli faworyta, jak w każdej ligowej konfrontacji w tym sezonie. Mecz szybko ułożył się po naszej myśli. Strzelanie w 5 minucie rozpoczął Maciej Sobota, dwie minuty później było już 2-0 po woleju i odbiciu od słupka do siatki trafił Krzysztof Telatyński. W 10 minucie w świetnej sytuacji znalazł się Jakub Pożarycki, który po dośrodkowaniu z rożnego, strzałem z pół woleja posłał piłkę minimalnie obok bramki. W 23 minucie dobrze ze skrzydła dorzucił Paweł Bekieszczuk i bramkę na 3-0 z główki zdobył Łukasz Anklewicz. Dziesięć minut później, po bardzo szybkiej akcji do siatki trafił kapitan oławskiej ekipy Kasper Morawski, a asystował mu strzelec pierwszej bramki w tym meczu. Strzelanie w pierwszej połowie zakończył Krzysztof Waliś, który pokonał bramkarza gości dobrym strzałem z dystansu i na przerwę zawodnicy schodzili z wynikiem 5-0. Przed wznowieniem gry w drugiej połowie, na boisku zameldował się Jakub Kulczycki i to on był autorem bramek na 6 i 7 do zera. Na 8-0 trafił wprowadzony wcześniej Mateusz Żygadło, po asyście Wojciecha Czerniaka. Jeszcze przed końcem meczu „Kubiś” miał szansę na hat tricka. W 84 minucie w pole karne gości wpadł Mateusz Żygadło i wywalczył rzut karny. Z podejścia do „jedenastki” na rzecz Jakuba Kulczyckiego zrezygnował Łukasz Anklewicz. Bramkarz Sparty okazał się jednak nadzwyczaj przewidujący i odczytał intencje strzelającego. Ostateczny wynik spotkania to 8-0 po świetnej interwencji bramkarza. Przez całe spotkanie, Wrocławianie tylko raz byli wstanie oddać strzał na naszą bramkę, ale nie była to groźna sytuacja, ponieważ piłka powoli leciała w dobrze ustawionego Mateusza Kubasa.

Oławianie zajmują, oczywiście pierwsze miejsce w tabeli, a druga Polonia Wrocław, która ma obecnie 7 punktową stratę. Następny mecz nasz lider rozegra na wyjeździe ze Skrą Wojnowice, która w tym sezonie ligowym nie zdołała zdobyć ani jednego punktu.