IX ostatnia kolejka LDT - KS Oława vs Polonia Stal Świdnica 2:2

IX ostatnia kolejka LDT - KS Oława vs Polonia Stal Świdnica  2:2

Ostatni mecz sezonu jesiennego, od samego początku przebiegał pozytywnie dla naszych piłkarzy. Chłopcy zdominowali przeciwnika na jego połowie i wypracowali kilka ciekawych dla nas akcji podbramkowych, z których mogły paść gole. W 26 min. ciekawą akcję dla naszego zespołu wypracował Jakub Nowak, po jego podaniu do Igora Puchelaka nastąpiło dośrodkowanie pod nogi Szymona Chałubca, który mając piłkę w zasięgu, nie stracił szansy i zamienił ją na pierwszego gola, który dał nam na jakiś czas prowadzenie. Niedługo cieszyliśmy się z prowadzenia, trzy minuty później po błędzie indywidualnym sytuację sam na sam wykorzystał napastnik Polonii Paweł Jajko. Bramka wyrównująca tylko nas dodatkowo zmotywowała. Dwie minuty po wyrównaniu przez rywali, po raz kolejny pokazał swoje umiejętności strzeleckie Szymon Chałubiec, który zdobył bramke po prostopadłym podaniu Łukasza Mazepy i tak dzięki tej dwójce, na przerwę schodziliśmy z bramkową przewagę 2:1. Po przerwie dążyliśmy do strzelenia bramki - padły dwie lecz ze spalonych i sędzia nie uznał bramek. W 56 min. dekoncentracje MGKS Oława wykorzystała Świdnica i doprowadziła do remisu. Pod koniec Michał Hawryło próbował strzałem z dystansu ustalić wynik, niestety piłka poszybowała nad poprzeczką. Mecze ostatniej kolejki były na tyle ważne, że decydowały o ostatecznym układzie w tabeli. Zespół trampkarzy MGKS Oława miał apetyt na 3 punkty, a tym samym na zajecie drugiego miejsca w lidze, niestety nie powiodło się i zajęliśmy 4 miejsce co wg regulaminu, również daje nam awans do grupy pierwszej czyli najlepszych 12 zespołów na Dolnym Śląsku. Czy tak się stanie ostatecznie zadecyduje DZPN.

Trener Karol Fedunik po meczu powiedział: - Dzisiejszy mecz, choć zakończył się remisem był dla wszystkich zawodników ciosem. Byliśmy bardzo zdeterminowani, aby odnieść zwycięstwo. Niestety piłka nożna jest grą bezwzględną, mimo wszystko jestem dumny z całego zespołu, za ich ambicję i determinację w grze do ostatniego gwizdka. Dla mnie są wygrani.